Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa

Uczniowie naszej szkoły  brali udział w Ogólnopolskim Konkursie  dla szkół podstawowych Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach kampanii społecznej Bezpieczna Autostrad i zorganizowane przez Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przy współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Celem konkursu było stworzenie i przeprowadzenie ciekawej formy edukacji koleżanek i kolegów z młodszych klas w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i udzielania pierwszej pomocy.
W szkolnej  drużynie Młodych Bohaterów Bezpieczeństwa znaleźli się uczniowie klasy 8. Byli to: Michalina Kubik, Julia Lewandowska, Kornelia Bogdan, Justyna Pazdan, Karol Szczęch, Julia Majcher, Julia Kurcz, Maja Chodor. Uczniowie przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy, w ramach których pokazali: prawidłowe wykonanie resuscytacji krążeniowo - oddechowej, układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, zapoznali w numerami alarmowymi i ich wykorzystaniem, zabandażowali głowę poszkodowanemu oraz założyli temblak z chusty trójkątnej.

Z zakresu bezpiecznego poruszania się na drodze przypomnieli młodszym uczniom zasady panujące  w ruchu drogowym, zapoznali  z podstawowymi znakami drogowymi, przygotowali quizy, zagadki, nauczyli wiersza Wandy Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść ulicę”. Zademonstrowali również prawidłowy ubiór rowerzysty.
Oceniając projekt, możemy stwierdzić, iż cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że tak utrwalona wiedza i umiejętności zaowocują w przyszłości. Z naszym projektem odwiedziliśmy klasę 1a i 3b, natomiast już niedługo spotkamy się z pozostałymi klasami edukacji wczesnoszkolnej.